Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Urząd Miejski w Wolinie
System eBoi

eBoi
Jak załatwić sprawę?

System eWrota

eWrota
BIPy jednostek organizacyjnych.

Szczecin. Szkolenie: Potrzebujemy wolontariusza: co dalej?


Szczecin. Szkolenie: Potrzebujemy wolontariusza: co dalej?

Szczecińskie Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych Sektor3 zaprasza na bezpłatne szkolenie "Potrzebujemy wolontariusza - co dalej?", które odbędzie się w dniach 23 - 24 marca 2012 w Szczecinie. Szkolenie kierowane jest do osób, które reprezentują organizacje pozarządowe zainteresowane organizowaniem, promowaniem wolontariatu oraz pośrednictwem pracy wolontarystycznej.

Szkolenie kierowane jest do osób, które reprezentują organizacje pozarządowe zainteresowane organizowaniem, promowaniem wolontariatu oraz pośrednictwem pracy wolontarystycznej.

Celem szkolenia jest wyposażenie uczestników w wiedzę oraz umiejętności niezbędne do prawidłowego zarządzania wolontariuszami.

Szkolenie obejmuje takie zagadnienia, jak:

  • rekrutacja i monitoring pracy wolontariuszy,

  • koordynacja pracą wolontariuszy,

  • motywowanie i nagradzanie wolontariuszy,

  • aspekty prawne dotyczące wolontariatu,

  • organizowanie wolontariatu w środowisku lokalnym.

Szkolenie prowadzone będzie przez Annę Graczyk-Osowską - absolwentka Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Humboldta, absolwentka Studium Socjoterapii i Treningu Interpersonalnego w Pomorskim Centrum Psychodynamicznym, trenerka programu” Betzavta - Demokracja, Równość, Poszanowanie Praw Człowieka”, którego celem jest refleksja nad wartościami, jakie niesie ze sobą demokracja w życiu codziennym. Absolwenta Szkoły Trenerów Organizacji Pozarządowych STOP. Specjalistka ds. wolontariatu w Regionalnym Centrum Wolontariatu przy Stowarzyszenia POLITES w Szczecinie. Ekspertka z zakresu tworzenia i prowadzenia Szkolnych Klubów Wolontariusza oraz współpracy z wolontariuszami w organizacjach i instytucjach. Zajmuje się działaniem na rzecz wprowadzania zmiany w środowiskach lokalnych.

Dzięki uczestnictwu w szkoleniu poznają państwo dużo przykładów z życia, dobrych praktyk oraz metod i narzędzi stosowanych w zarządzaniu wolontariuszami. Szkolenie będzie prowadzone metodą wykładowo- warsztatową.

Wszystkich zainteresowanych uczestnictwem w szkoleniu prosimy o wypełnienie ankiety zgłoszeniowej dostępnej TUTAJ. Na zgłoszenia czekamy do 16 marca 2012.

Więcej informacji można uzyskać pod adresem e-mail biuro@sektor3.szczecin.pl.

Informacje o wynikach rekrutacji prześlemy najpóźniej w dniu 19 marca 2012. Serdecznie zapraszamy!

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Joanna Prachnio 06-03-2012 14:28
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: 06-03-2012
Ostatnia aktualizacja: - 06-03-2012 14:28