Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Urząd Miejski w Wolinie
System eBoi

eBoi
Jak załatwić sprawę?

System eWrota

eWrota
BIPy jednostek organizacyjnych.

Informacja Burmistrza Wolina o możliwości wyboru sposobu głosowania przez osoby niepełnosprawne i osoby, które ukończyły 75 lat w wyborach do Sejmu i Senatu Rzeczypospolitej Polskiej zarządzonych na 9 października 2011 roku


INFORMACJA BURMISTRZA WOLINA

o możliwości wyboru sposobu głosowania przez osoby niepełnosprawne i osoby, które ukończyły 75 lat w wyborach do Sejmu i Senatu Rzeczypospolitej Polskiej zarządzonych na 9 października 2011 roku

W związku ze zbliżającymi się wyborami do Sejmu i Senatu Rzeczypospolitej Polskiej zarządzonymi na dzień 9 października 2011 r. Burmistrz Wolina informuje o możliwościach wyboru sposobu głosowania przez osoby niepełnosprawne:

1. Wybór obwodu głosowania przystosowanego dla osób niepełnosprawnych.

Na podstawie art. 27 § 1 z Kodeksu wyborczego osoby niepełnosprawne o orzeczonym znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności, mogą na swój pisemny wniosek dopisać się do spisu wyborców w wybranym przez siebie obwodzie do głosowania dostosowanego do potrzeb wyborców niepełnosprawnych do dnia 23.09.2011 r. Lokale w Publicznym Gimnazjum w Wolinie, Publicznej Szkole Podstawowej w Wolinie oraz Świetlica Wiejska w Dargobądzu są dostosowane do takich potrzeb.

2. Głosowanie przez pełnomocnika.

Na podst. art. 54 Kodeksu wyborczego wyborca niepełnosprawny o orzeczonym znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności oraz osoba która, najpóźniej w dniu głosownia kończy 75 lat może udzielić pełnomocnictwa do głosowania w jego imieniu w wyborach. Akt pełnomocnictwa sporządza się na wniosek wyborcy wniesiony do Burmistrza Wolina najpóźniej do dnia 29.09.2011 r. Do wniosku należy załączyć kopię aktualnego orzeczenia właściwego organu orzekającego o ustaleniu stopnia niepełnosprawności.

3. Głosowanie korespondencyjne.

Na podst. art.61a Kodeksu wyborczego wyborca niepełnosprawny o orzeczonym znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności może głosować korespondencyjnie. Zamiar głosowania korespondencyjnego powinien zostać zgłoszony Burmistrzowi do dnia 16.09.2011 r. Do zgłoszenia należy załączyć kopię aktualnego orzeczenia właściwego organu orzekającego o ustaleniu stopnia niepełnosprawności. Można również zażądać przesłania wraz z pakietem wyborczym nakładek na karty do głosowania sporządzonych w alfabecie Braille'a.

Więcej informacji można uzyskać w Referacie Spraw Obywatelskich Urzędu Miejskiego w Wolinie pok.119 lub pod nr. telefonu 091 322 08 70 lub kom. 512189890 w godzinach pracy Urzędu.

BURMISTRZ WOLINA

Eugeniusz JASIEWICZ

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Tomasz Oleśków 07-09-2011 12:56
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: 07-09-2011
Ostatnia aktualizacja: - 07-09-2011 12:56