Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Urząd Miejski w Wolinie
System eBoi

eBoi
Jak załatwić sprawę?

System eWrota

eWrota
BIPy jednostek organizacyjnych.

Warsztaty Komunikacja w społeczności loklanej

Celem warsztatów jest podniesienie wiedzy i umiejętności uczestników w przełamywaniu barier utrudniających skuteczną komunikację, w oparciu o zasady zapewniające poszanowanie interesów wszystkich zainteresowanych stron.

Kto może wziąć udział w warsztatach?
Warsztaty przeznaczone są dla przedstawicieli organizacji pozarządowych (zarejestrowanych lub w trakcie rejestracji) działających na rzecz swojej społeczności we wsiach i miasteczkach do 6000 mieszkańców.
Do udziału w warsztatach zapraszamy tylko i wyłącznie dwu-osobowe zespoły z tej samej organizacji lub grupy nieformalnej. Pierwszeństwo zakwalifikowania się na listy uczestników będą miały te osoby, które wcześniej uczestniczyły w organizowanych przez Fundację warsztatach pt.: „Planowanie i realizacja projektów społecznych” i/lub „Zarządzanie projektami społecznymi”.

Kto poprowadzi warsztat?
Warsztat prowadzony jest przez psycholożkę społeczną mająca doświadczenie w szkoleniach dotyczących komunikacji społecznej i tzw. „umiejętności miękkich”.

Czego można będzie się nauczyć?
Naszym celem jest przygotowanie uczestników do skuteczniejszej współpracy z mieszkańcami, władzami samorządowymi oraz innymi organizacjami i instytucjami działającymi w środowisku lokalnym.
Podczas 2 dniowego warsztatu, jego uczestnicy dowiedzą się w jaki sposób w małych , lokalnych środowiskach, budować trwały kontakt, oparty na wiarygodnym przekazie/komunikacie. Na warsztacie nie uczymy technik a tworzenia przekazu opartego na wzajemnym szacunku i szczerości.

W trakcie warsztatu w sposób teoretyczny i praktyczny przedstawione zostaną podstawowe zagadnienia i tzw. „umiejętności miękkie”, pomagające lub utrudniające komunikację: 

  • Emocje – jak je kontrolować?
  • Inteligencja emocjonalna – czym jest i jak ją wykorzystać?
  • Podstawowe zagadnienia z metody Porozumienia Bez Przemocy.
  • Negocjacje Win-Win.
  • Zasady komunikacji skoncentrowane na potrzebach odbiorców działań organizacji.
  • Zasady komunikacji skoncentrowane na rozwiązywaniu problemów a nie ich unikaniu.
  • Jak prawidłowo określić cel wystąpienia publicznego i potrzeby odbiorców tego wystąpienia.
  • Promocja działań to nie chwalenie się. W jakim celu prowadzi się promocję i jak poprawnie promować podejmowane działania.

Uczestnicy biorący aktywny udział we wszystkich zajęciach otrzymają zaświadczenia o ukończeniu warsztatu.

Gdzie i w jakich terminach będą odbywać się warsztaty?
Warsztaty odbywać się będą w Łowiczu w Ośrodku Doradztwa i Doskonalenia Kadr.
 

Data Warsztatu Termin zamknięcia naboru uczestników
28-30 września 2012 14 sierpnia 2012

 

W pierwszym dniu warsztatu, zajęcia rozpoczynają się około godz. 14,00, a ostatniego dnia kończą ok. godz. 12,00.

UWAGA: Jednorazowo w warsztacie może brać udział maksymalnie 16 osób. Doradzamy jak najwcześniejsze wysłanie zgłoszeń gdyż listy uczestników zapełniają się bardzo szybko. Kolejność zgłoszeń jest bardzo istotna, jednakże Fundacja zastrzega sobie prawo wyboru uczestników na podstawie informacji zawartych w formularzu zgłoszeniowym.

Warsztaty organizowane są cyklicznie a nabór na nie ogłaszany jest co kwartał. Kolejny nabór na IV kwartał 2012 r. zostanie ogłoszony w końcu sierpnia 2012 r.

Koszt udziału w warsztatach:
Fundacja Wspomagania Wsi pokrywa koszty udziału w warsztatach takie jak: noclegi, posiłki i materiały dydaktyczne. Fundacja nie pokrywa kosztów podróży.

Jak wziąć udział w warsztatach?
Jeśli są Państwo zainteresowani udziałem w warsztatach, prosimy o szczegółowe wypełnienie załączonego formularza zgłoszeniowego (do pobrania poniżej) i przysłanie go e-mailem na adres mslotwinska@fww.org.pl
Termin nadsyłania zgłoszeń podany jest w powyższej tabeli.
Potwierdzenie udziału wraz z informacją o terminie warsztatów i szczegółowym programem otrzymają Państwo e-mailem najpóźniej na 10 dni przed rozpoczęciem warsztatów, na które zostaną Państwo zakwalifikowani.

Zapraszamy!

Wszelkich dodatkowych informacji udziela:
Monika Słotwińska-Łychota
Fundacja Wspomagania Wsi
ul. Bellottiego 1, lok. 1; 01-022 Warszawa
e-mail: mslotwinska@fww.org.pl, tel.: (+22) 636 25-70 do 75

 

Formularz zgłoszeniowy KOM

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Joanna Prachnio 31-07-2012 08:26
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: 31-07-2012
Ostatnia aktualizacja: - 31-07-2012 08:26